Biznes w Rosji i za granicą

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Twoim kraju może być dosyć zniechęcające jeżeli przeanalizujesz skalę formalności, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, i kwotę wszelkich możliwych opłat zacząwszy od podatków poprzez koszty ubezpieczeń, jakie będziesz musiał typowo odprowadzać w ramach bieżącej działalności.

Zaczęcie działalności w innym kraju stanowi jeszcze większe wyzwanie, szczególnie jeżeli dopiero zaczynasz firmę. Niemniej jednak kluczem do sukcesu jest ulokowanie Twojego drogocennego czasu w właściwe przeanalizowanie i opracowanie najlepszej możliwości, zanim włożysz własną ciężko zarobioną gotówkę w projekt. Przemyślenia i budżet pozwolą Ci z powodzeniem otworzyć firmę w innym Państwie.

Następnie zrób listę w przybliżeniu dziesięciu krajów, w jakich chcesz otworzyć firmę. Rozpatrz każdy kraj, ażeby upewnić się, że Twoja usługa biznesowa będzie pożądana. Zdołasz wyszukiwać dane online, lub także odbierać gazety wyprodukowane w krajach, analizujesz. Kraje, jakie wyselekcjonujesz, mogą pochodzić z szeroko otwartych list rankingowych, promowanych przez renomowane czasopisma ekonomiczne, jak na przykład najlepsze kraje do prowadzenia biznesu. Niemniej jednak, jeśli zależy Ci tylko i jedynie na optymalizacji fiskalnej, Twoje prognozowania nie zawsze będą się pokrywały ze wspomnianymi rankingami, ponieważ biorą one pod uwagę o dużo więcej kryteriów.

Jeśli już zawęzisz listę państw według swojego kryterium szukania najlepszego rozwiązania, czas aby zweryfikować swoje łączne informacje, przechodząc na wyższy poziom uszczegółowienia. Jeżeli Twój wybór padł na przykład na Rosję, wpisz do przeglądarki biznes rosja, firma rosja, a także angielskie odpowiedniki właśnie tych nazw, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Jeśli wyselekcjonowałeś taki kraj jak Rosja, z zupełną pewnością doszedłeś do wniosku, iż ma mnóstwo zasobów i ogromny potencjał, jaki w ostatnich latach spowodował do kolosalnego wzrostu inwestycji zagranicznych. Doprowadziło to z kolei do konkretnych działań lokalnych władz w wielu regionach, jakie próbują stymulować otoczenie inwestycyjne i kształtować kulturę inwestycji. Z całą pewnością krótkoterminowa optymalizacja podatkowa nie była dla Ciebie kluczowym kryterium. Podobne dylematy powinno się rozstrzygnąć w przypadku każdego innego miejsca na jakie padnie Twój wybór, pamiętając równolegle, że prócz odcieni czarnego i białego istnieje nieskończenie bez liku kolorów szarości.


Jeżeli jesteś już otwarty na konkretny kraj, odszukaj księgowego z biurami w otoczeniu lokalizacji Twojej firmy. Pamiętaj, że ze względu na różnice kulturowe, Twój przekaz biznesowy musi być jasny i precyzyjny, kiedy będziesz komunikował co chcesz osiągnąć. Zadawaj pytania dotyczące lokalnych zasad i przepisów, w szczególności odnośnie do zatrudnienia. Upewnij się, że będziesz w stanie je spełnić.

Powróć do swojego kraju, podczas gdy twój rachmistrz i prawnik dopełnią formalności. Kontynuuj ostatnie przygotowania do otwarcia działalności w innym kraju. Upewnij się, że wszystko jest w porządku, a potem poczekaj, aż prawnik i księgowy zaaprobują, iż Twoja firma jest gotowa do otwarcia.

Źródło: biznes rosja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *