Elektroniczna wiza do Kanady

Zorganizowanie wizy do Kanady wcale nie jest problemem takimkłopotliwym, jakby to mogło wyglądać na pierwszy rzut oka. Bieżący materiał to świetna oferta dla wszystkich osób, które w najbliższym okresie potrzebują wybrać się do Kanady, ale nie mają podstawowego doświadczenia jak zorganizować wizę.

O czym trzeba pamiętać? – Kanada wiza
Na początku należy wspomnieć o fakcie, iż wiza do Kanady> jest żądana nie tylko w przypadku przyjazdu do tego ślicznego kraju, jak podczas wycieczki przewozem. Polacy, którzypotrzebują odwiedzić Kanadę tylko w celach krajoznawczych nie muszą posiadać tradycyjnej wizy. W Współcześnie wymagany jestzaledwie dokument eTA (electronic Travel Authorization), który możesz pozyskać online, bez potrzeby wychodzenia zpokoju.

eTa do Kanady przez internet

Zdobycie poświadczenia eTA absorbuje rzeczywiście kilka minut i co najistotniejsze wszystko możesz spełnić za pośrednictwem sieci internetowej. Elektroniczna wiza Kanada jest w takim przypadku olbrzymią oszczędnością czasu, gotówki a także dużych nerwów. Żeby zdobyć wymagane zaświadczenie trzeba wypełnić specjalny podanie, które, wolno odszukać na www etacanadaonline.com/pl/. Podanie można wyszukać również na stronie ambasady Kanady, ale niestety dostępny jest w tym miejscu wyłącznie w języku angielskim oraz francuskim. Po wypisaniu wniosku trzeba udzielić odpowiedzi na kilka bezproblemowych pytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy kontakt z osobami cierpiącymi na tuberkulozę itp.). Do pozyskania zaświadczenia eTA niezbędny jest paszport i dodatkowo adres e-mail, na który dostaniemy dokument eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady kosztuje około 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Ceny należy rzecz jasna w komfortowy sposóbwykonać internetowo z wykorzystaniem karty kredytowej. Pamiętać trzeba także o tym, że za sprawą eTA zdołamy w Kanadzie zatrzymywać się najdłużej do 6 miesięcy. Wskazane jest wtrącić także o tym, że dokument obowiązujący będzie przez okres 5 lat od momentu wyrobienia. Podróż odbywa się wyłączniena podstawie paszportu, dlatego nie ma konieczności drukowania pozyskanego e-mailem dokumentu.

eTA do Kanady

Elektroniczną wizę wolno zapisać internetowo wyłącznie jeden raz,poszczególnej osobie. W praktyce implikuje to, że 5-cio osobowa rodzina podróżując do Kanady ma obowiązek wypełnić formularz pięciokrotnie. Jak nadmieniono u góry wiza jest aktualna tylko w ciągu 5 lat, ale jeśli Twój paszport uprzednio utraci ważność, tosamoczynnie wiza również przestanie posiadać moc prawną. Okres wyrabiania elektronicznej wizy trwa tradycyjnie od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być obowiązujący co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *