eTA Canada. eWiza do Kanady

Kto potrzebuje wizę elektroniczną eTA Canada?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób podróżuje do Kanady, więc wskazane jest dowiedzieć się, czym jest wiza elektroniczna eTA Canada. Ten wpis to doskonała propozycja dla tych osób, jakie muszą dowiedzieć się, kto w rzeczywistości potrzebuje elektronicznej Canada visa.

Które osoby muszą posiadać Canada visa?

eTA Canada jest konieczna po pierwsze dla tych osób, które nie są zwolnione z obowiązku wizowego a chcą przybyć do Kanady drogą lotniczą. Mowa w tym miejscu również o tych pasażerach, którzy kanadyjską drogą lotniczą podróżują tylko tranzytem. Wskazane jest nadmienić także o tym, iż ci sami podróżni nie potrzebują eTA Canada, kiedy przyjeżdżają do Kanady autem, koleją lub transportem wodnym. Wiza elektroniczna konieczna jest również dla stałych mieszkańców Ameryki, którzy pragną przybyć do Kanady drogą lotniczą. W tym akurat przykładzie konieczna jest dodatkowa karta rezydenta Green Card oraz paszport.

Kto jest uprawniony do złożenia wniosku eTA?

Z praktycznego punktu widzenia wszyscy podróżni objęci obowiązkiem wizowym są uprawnieni do wnioskowania o eTA, która stanowi alternatywę dla powszechnej wizy. Mowa w tym miejscu o mieszkańcach wybranych krajów, którzy podróżują do Kanady tylko drogą lotniczą. Rezydenci USA są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy eTA. Dla nich wymagany jest tylko bieżący dokument identyfikacyjny (np. paszport). Wniosku o eTA nie muszą składać także mieszkańcy Kanady. Chodzi tu zwłaszcza o osoby, które dysponują podwójnym obywatelstwem. W ich przypadku niezbędny jest bez wątpienia paszport kanadyjski. Stali mieszkańcy Kanady muszą potrzebnie posiadać aktualną kartę rezydenta lub dokument podróżny długoterminowego rezydenta. Nie można zapominać również i o tym, iż status stałego rezydenta z biegiem czasu nie traci swojej ważności. Ze strony praktycznej konotuje to, iż nawet osoby, które bardzo dawno temu przebywały w Kanadzie, zdołają posiadać status stałego rezydenta.

Więcej informacji: Canada visa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *