eTA Kanada – ważność, wymagania, koszt

e–Wiza do Kanady

Wyjazd do Kanady to poważne przedsięwzięcie pieniężne oraz logistyczne. Nabycie biletów w dobrej cenie warto poprzedzić pozyskaniem eTA Kanada – to inaczej e-wiza do Kanady, dokument będący opisem organizowanej podróży, który ma obowiązek być przyjęty przez władze Kanady.
Procedura nie jest wieloaspektowa, jednak potrzebuje dostępu do komputera. Osoby, które posiadają z tym problem powinny skorzystać z pośrednictwa wizowego – usługa e-wiza do Kanady jest w ofercie mnogich biznesów online.

Bez eTA wjazd zakazany

Choć między Polską a Kanadą od lat istnieje porozumienie o swobodnym ruchu bezwizowym, to każdy kto ma chęć przekroczyć kanadyjską granicę powinien wcześniej uzyskać akceptację władz za wykorzystaniem dokumentu nazywanego Elektroniczną Autoryzacją Podróży (eTA – Electronic Travel Authorization). Bez autoryzacji pozyskanej przed podróżą każdy jest narażony na odmowę zgody na wejście. Zakup drogiego biletu może okazać się lokatą utraconą. Odpowiedniej z kilkudniowym a najlepiej dwu tygodniowym wyprzedzeniem wypełnić aplikację eTA Kanada.

Jak uzyskać eTA

Wiza do Kanady internetowo wymaga posiadania ważnego paszportu, kardy kredytowej, adresu e-mail. Aplikacja eTA jest odpłatna.
Wypełnienie aplikacji jest całkiem łatwe, ale osoby nieobeznane w obsłudze generatorów wniosków internetowych lepiej niech zlecą usługę zdobycia autoryzacji właściwiej firmie.
Wyjazdy grupowe lub rodzinne wymagają dostarczenia tylu wniosków i również tylu oddzielnych należności wizowych, ile osób rozlicza rodzina lub grupa.
Należycie uzupełniony wniosek konfirmowany jest z zasady po kilku minutach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości władze Kanady posiadają uprawnienie poprosić o dokumenty pomocnicze. Przeanalizowanie wniosku jest w stanie trać do 72h lub dłużej – stąd ważne jest osiągnięcie eTA do Kanady z wyprzedzeniem czasowym, by nie było problemów z anulowaniem rezerwacji na samolot.

Zobacz także:
eta kanada beantragen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *