ile kosztuje eTA do Kanady i gdzie ją kupić ?

Uzyskanie wizy do Kanady w żadnym razie nie jest zadaniem takim męczącym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy materiał to zachwycająca oferta dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie pożądają wybrać się do Kanady, ale nie mają zielonego pojęcia jak uzyskać wizę.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności powinno się wzmiankować o tym, iż wiza do Kanady jest wymagana nie tylko w przypadku przylotu do tego pięknego kraju, ale zarówno w trakcie podróży tranzytem. Polacy, jacy potrzebują odwiedzić Kanadę wyłącznie w celach krajoznawczych nie potrzebują tradycyjnej wizy. W współczesnych czasach konieczny jest jedynie dokument eTA (electronic Travel Authorization), który można uzyskać online bez potrzeby wychodzenia z domu.

wiza eTa do Kanady online

Dostanie dokumentu eTA zajmuje dosłownie parę minut i co najistotniejsze wszystko można wykonać za pośrednictwem Internetu. Elektroniczna wiza Kanada jest w związku z tym olbrzymią oszczędnością czasu, pieniędzy i sporych nerwów. Aby uzyskać wymagany dokument trzeba wypełnić specjalny wniosek, który można wyszukać na stronie etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można odnaleźć także na stronie ambasady Kanady, ale niestety dostępny jest tam wyłącznie w języku angielskim i francuskim. Po wypełnieniu wniosku wypada odpowiedzieć na parę prostych pytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy kontakt z osobami chorymi na gruźlicę itp.). Do uzyskania dokumentu eTA wymagany jest paszport oraz adres e-mail, na który to właśnie otrzymany dokument eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady można nabyć na stronie etacanadaonline.com/pl/ i kosztuje 39 EUR. Opłaty można jak najbardziej w praktyczny sposób dokonać online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać wypada również i o tym, iż dzięki eTA możemy w Kanadzie przebywać maksymalnie do 6 miesięcy. Powinno się wzmiankować również i o tym, iż dokument ważny jest przez 5 lat od wyrobienia. Podróż odbywa się jedynie na podstawie paszportu (na jaki eTA została wystawiona), skutkiem tego też nie ma konieczności drukowania otrzymanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do kanady

Elektroniczną wizę można zarejestrować online wyłącznie jeden raz dla jednej osoby. W praktyce znaczy to, że pięcio osobowa familia wybierając się do Kanady musi wypełnić formularz pięć razy. Jak wzmiankowano powyżej wiza jest ważna tylko przez 5 lat, ale gdyby nasz paszport wcześniej straci ważność, to samoczynnie wiza także przestanie obowiązywać. Czas przygotowywania elektronicznej wizy trwa normalnie od 1 do 3 dni. Przy wyrabianiu dokumentu eTA paszport musi być ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia wycieczki.

Źródło: eTA CanadaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *