Kambodża – Kiedy jechać?

Wakacje w Kambodży

Planując wakacje, ciekawie jest wziąć pod uwagę, które są egzotyczne.

W Bułgarii, Słowacji, czy także w Grecji mnóstwo osób było już, tymczasem na przykład w Kambodży było niewielu turystów,niewielu wczasowiczów,, w związku z tym tym bardziej warto mieć w planie urlop w owym kraju. Kambodża ma atrakcje wczasowe tak, jak każde inne państwo, jednak niekoniecznie takie, które mamy w Europie. Zanim dokonamy wyboru co do urlopu, warto mieć pojęcie nieznacznie o tym państwie.

Kambodża – położenie

Kambodża jest to państwo azjatyckie które leży na Indochińskim Półwyspie.
Kambodża posiada granicę z Wietnamem, Laosem oraz Tajlandią. Jest to równinny kraj, dlatego że 3/4 narodu pochłaniają równiny. Króluje tu egzotyczny klimat monsunowy z podziałem na dwie pory roku, jest nią pora sucha, rozpoczynająca się na poczatku listopada i trwająca do marca. Deszczowa pora występuje od połowy maja aż do października. Zwykle temperatura powietrza waha się od 21 do 30 stopni. Kambodża jest krajem bardzo zalesionym, albowiem aż czterdzieści procent przestrzeni kraju pochłaniają tereny leśne.

Miejscowości w Kambodży

Administracyjnie Kambodża dzieli się na dwadzieścia cztery prowincje. Jest ona krajem etnicznie zróżnicowanym tudzież niemalże jednostajnym religijnie, skoro osiemdziesiąt procent narodu reprezentuje buddyzm. Mimo iż Kambodża jest słabo zaludnionym i słabo zurbanizowanym państwem, monumenty też znajdują się w tym miejscu na mapie świata. Wystarczy ledwo odwiedzić wielkie miasta. W miejscowościach Kambodży rezyduje raptem trzynaście procent ludzi.

Pozostali mieszkańcy tego narodu zamieszkują wiejskie obszary. Obywatele pracują ciężko i dlatego średnia długość życia wynosi tu ledwo 57 lat. Najogromniejszym miastem a zarazem stolicą kraju jest Phnom Penh. Te miasto jest głównym ośrodkiem industrialnym, handlowym i oświatowym. Przybywając do Kambodży, w stolicy tego państwa można zaobserwować kilka ciekawych lokalizacji, jak na przykład Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa, Bazar Stary i centralny, Świątynię Angkor.

Podsumowanie

W każdym roku Kambodżę odwiedza coraz to więcej gości z całego świata. Dla porównania – w dziewięćdziesiątych latach ubiegłego wieku odwiedzało ją jedynie w przybliżeniu tysiąca przybywających, jednak już sześć lat później prawie że sto dwadzieścia tysięcy. W roku 2015 peawie że pięć milionów urlopowiczów odwiedziło ów w oddali leżący kraj.

Zobacz również:

cambodia e visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *