Kanada – Twój wymarzony urlop

Geografia oraz flaga Kanady

W państwie tak gigantycznym jak Kanada, godło pełni ważną rolę w życiu każdego obywatela.

Jest to prostokąt przecięty na 3 pionowe pasy, raz za razem: czerwony, biały i drugi raz czerwony, w centrum znajduje się liść klonu. Są to oficjalne odcienie Kanady, przyznane za pośrednictwem Króla Jerzego V. Tak wykonana flaga pierwszy raz wg historyków została użyta w 1871 roku.

W tak obszernym państwie, jak Kanada stolica kraju piastuje wielką funkcję.

Miasto stołeczne OttawaOttawa ma położenie na południowym brzegu rzeki o tej samej, wdzięcznej nazwie. Szacuje się, iż zasiedla ją około miliona i stu tysięcy obywateli.

Te współczesne miasto jest realnie w całości ogarnięte lasami. W miejscowości oficjalnie mówimy dwoma językami, dla większości to jest rzecz jasna angielski, kolejnym językiem jest francuski. Uśredniony dochód mieszkańca w skali roku to z grubsza czterdzieści osiem tysięcy dolarów na rzecz mężczyzn natomiast trzydzieści jeden tysięcy na rzecz kobiet. Jest to miejscowość o niesłychanie wysokim standardzie życia oraz niskim bezrobociu.

Znaczna liczba obywateli ma posadę w placówkach urzędowych (takich jak bank, poczta). Prężnie rozwinięte są także gałęzie technologiczne oraz farmaceutyczne, zlokalizowane w technoparkach.

Unikalne położenie Kanady

Kiedy opisujemy tak spektakularne miejsce jakim jest Kanada, ciekawostki schodzą wówczas na drugi plan, lecz uważam, że powinno się o nich nadmienić.

Kanada jest drugim co do obszaru państwem na świecie, zlokalizowana jest aż w sześciu strefach czasowych!

Odkryto tam: mikroskop elektronowy, koszykówkę, telewizor, telefon, zamek błyskawiczny, pralkę oraz Supermana!

W Kanadzie rośnie 10 procent wszystkich ziemskich lasów, a dodatkowo jest w tamtym miejscu największy krater po impakcie meteorytu.

Te państwo jest w przybliżeniu 32 razy większe od Rzeczypospolitej, jednocześnie zamieszkiwany jest przez mniej więcej miliona Polaków.

W Kanadzie ciągnie się najdłuższa autostrada na świeie, Kanadyjczycy posiadają także najdłuższą na świecie granicę (z USA), i najdłuższą linię brzegową.

Mam nadzieję, że ów krótki wpis zainspirował Was do zainteresowania się i odwiedzania takiego ładnego i jakże ciekawego miejsca.

Źródło:

apply online canada visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *