Katowice: precyzyjne cięcie laserem

Cięcie laserem – szybkie i skuteczne!

Cięcie laserem to bardzo współczesna technika obróbki. Opiera się ona na cięciu materiału przy pomocy lasera.

Laser transmituje wiązkę promieniowania elektromagnetycznego z obszaru światła zauważalnego, podczerwieni albo ultrafioletu o sporym skupieniu mocy na małym obszarze. Powoduje to, iż zakres towaru, na jaki pada wiązka, ulega natychmiastowemu stopieniu.
Laserem można z powodzeniem ciąć metal, tworzywa sztuczne, stal, struktury drewniane, aluminium, plexi, papier, szkło, tekstylia lub produkty ceramiczne.

Zalety cięcia laserowego

Laser jest wykorzystywany w wielu dziedzinach nauki a także inżynierii, przeważnie ze względu na nadzwyczaj wysoką precyzję i prędkość cięcia.

Odpowiednio zaprogramowany laser bez problemu wycina drobne, jak
i spore moduły, również te o najbardziej zaawansowanych kształtach. Cięcie laserem może być wymierzone co do milimetra – dzięki temu występują nieduże straty towaru. Wycięte obrysy nie mają potrzeby być poddawane dalszej obróbce, ponieważ cięcie laserowe pozostawia proste oraz łagodne krawędzie. Również sama maszyna jest bardzo ekonomiczna – nie potrzebuje bowiem wymiany fragmentu tnącego, który się nie eksploatuje oraz nie tępi. Jeśli chodzi o minusy nadrzędne to całkiem wysoki wydatek zakupu samej machiny i dodatkowo limit co do grubości ciętego produktu.

Lasery przemysłowe

Wyróżniamy mnóstwo typów laserów, dzięki czemu możemy wybrać ten najlepiej dopasowany do potrzeb. Lasery różnią się od siebie np. mocą emitowanej wiązki lasera.
Aby ciąć metal, w urządzeniach do cięcia laserowego potrzebne jest zastosowanie tzw. gazu technicznego jak azot, argon lub tlen. Jego rolą jest aktywowanie cięcia i dodatkowo wydmuchiwanie stopionego produktu.
Najbardziej znany laser gazowy to np. laser helowo-neonowy. Wysyła on światło zielone a także czerwone, oraz użytkuje się go zazwyczaj w przemyśle, geodezji bądź holografii. Laserem gazowym jest również laser CO2, który charakteryzuje się dużą mocą. Wykorzystuje się go do obróbki materiałów, realizowania badań fizycznych a także pomiarowych bądź telekomunikacji.

Choć cięcie laserowe wykorzystywane jest zasadniczo w dużych firmach a także warsztatach produkcyjnych, osoby prywatne również zdołają z niego skorzystać. Wystarczy znaleźć firmę w najbliższej okolicy, specjalizującą się w tego typu usługach. Bez trudności znajdziemy je
w Sieci, wpisując w wyszukiwarkę frazy tego typu jak: „cięcie laserem” czy „cięcie laserem Katowice”.

Wybierz produkt: cięcie laserem Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *