Podróż do Indii – Wiza

Jak uzyskać wizę do Indii?

Gdy śni nam się wyjazd do Indii, niezbędne jest wcześniejsze wykonanie kilku niezbędnych formalności dokumentacji lub szczepień. Wypada w takim przypadku pamiętać, że wszystkie te działania wypada wykonać prawidłowo wcześniej. Jedną z najistotniejszych formalności przed wyjazdem do Indii jest uzyskanie wizy, która jest niezbędna do tego, by legalnie przejechać przez granicę i zamieszkiwać na terenie tego niezwykłego państwa.

Wiza Indie


Wiza do Indii to decydujący dokument, jaki trzeba załatwić zanim nastąpi wyjazd. Wszystkie formalności powiązane z dokumentem tym trzeba rozpocząć z adekwatnym buforem czasu, ponieważ jednakże dokument sam wydany jest dość szybko, to trzeba również mieć na uwadze możliwe opóźnienia. Średnio na wydanie tego dokumentu czeka się w przybliżeniu 3-4 tygodni. Koszty powiązane z wizą to ok. 50 dolarów USD. Więcej informacji można szukać w Internecie np. szukając w wyszukiwarce hasło typu: indie wiza, wiza indie itp.

E wiza Indie


Od 2015 roku obywatele wielu państw mają możliwość starać się o uzyskanie tzw. e-wizy do Indii. Jest to spore udogodnienie w osiąganiu tegoż dokumentu. Wszelkie formalności z kolei redukują się do uzupełnienia elektronicznego wniosku. Od tego czasu zdobywa się tzw. promesę, która upoważnia do pozyskania dokumentu w papierowej wersji na lotnisku, na którym planujemy lądować. Na stronach internetowych znajdziemy pełną listę, gdzie wypunktowane są 24 lotniska, na których możemy odebrać dokument. Niestety wizy zdobytej drogą elektroniczną, nie można przedłużyć i jest ona obowiązująca wyłącznie poprzez 60 dni.

Agencje wizowe

Jeżeli nie chcemy sami dodawać dokumentacji, gdyż nie jesteśmy pewni czy poczynimy komplet tak, jak należy, formalności zdołamy także załatwić za pośrednictwem specjalnej wizowej agencji. To świetne udogodnienie dla tych, którzy nie lubią tego rodzaju formalności. Agencja uzupełni nam każde wymagane dokumenty, i w razie konieczności ich uzupełnienia, także nas o tym poinformuje. Nierzadko podobnie w przypadku korzystania z wizowych agencji, dokument pozyskamy dużo wcześniej niż w przypadku samodzielnego starania się o wizę.

Zobacz także:

india visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *