Wiza do Indii – w jaki sposób aplikować?

Online wiza do Indii

Mimo strefy Schengen, wciąż do kilku krajów zasadniczą rolę odgrywa wiza – podobnie jest także w przypadku Indii. Istnieją przeróżne typy wiz, ale jaka wiza do Indii jest w najmniejszym stopniu kłopotliwa?

Indie wiza

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India021.jpg
Podobnie do innych państw, trzeba wiedzieć w jakim celu wybieramy się na Indii, gdy od tego zależy o który wariant wizy należy się ubiegać. Istnieją wizy turystyczne (jednego, dwukrotnego i wielokrotnego wejścia do Indii) , biznesowe, dla stażystów, tranzytowe, medyczne i również konferencyjne. Jednak ostatnio, w najwyższym stopniu pożądaną jest e-wiza.

E-wiza Indie

O elektroniczną wizę, turyści zdołają ubiegać się od 2015 roku. Wniosek i opłatę za wizę realizuje się przez internet. Po takiej przetworzeniu, osoba wybierająca się do Indii, otrzyma promesę, która poskutkuje zdobyciem adekwatnej wizy na obszarze Indii. Jednak w tego rodzaju przypadku trzeba wylądować na jednym z 16 lotnisk, które są wymienione na stronie gdzie realizuje się podanie. Odmiennie jest w sytuacji opuszczania państwa – wylot dopuszczalny jest z każdego punktu granicznego, bez względu na to czy będzie to granica morska, lądowa czy powietrzna.

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India139.jpg
E-wiza polecana jest dla turystów, ludzi lecących w kwestiach biznesowych lub medycznych. By starać się o wizę wymagany jest ważny paszport czyli taki, który będzie aktualny przez następne pół roku od powrotu z Indii a także ma co najmniej dwie puste paginy. Warto wiedzieć, iż o taką wizę można starać się jedynie dwa razy w roku, jest ważna na 30 dni oraz gwarantuje jednokrotny wjazd na terytorium Indii.

Dokumenty do wizy

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/India-e-visa026.jpg
Oprócz aktualnego paszportu oraz zrealizowanego wniosku wizowego, kluczowe są również inne dokumenty. Nadzwyczaj znaczący jest skan strony paszportu z danymi osobistymi a także zdjęcie paszportowe w układzie kwadratu, uwzględniające twarz od czubka głowy do brody. Trzeba również dodać bilet bądź rezerwację wylotu, która potwierdzi datę opuszczenia Indii.

Więcej informacji: indian visa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *