Wyposażenie gastronomiczne – obieraczki do ziemniaków

Elektryczna obieraczka do ziemniaków – konieczne wsparcie w kuchni

W wielu punktach gastronomicznych, restauracjach a nawet domach jednorodzinnych – elektryczna obieraczka do ziemniaków stanowi konieczne wyposażenie, bez którego gospodynie nie wyobrażają sobie gotowania. W czym tkwi jej niezwykłość? I czy należałoby zainwestować w takie akcesoria?

Po pierwsze – to oszczędne rozwiązanie

Obieraczki do ziemniaków mają za zadanie w szybszy i precyzyjniejszy sposób obrać warzywa niż w sytuacji ręcznego obierania. W istotnie krótszym czasie posiadamy możliwość obrania znacznie większej części – co jest bardzo komfortowe w wielu kuchniach – w restauracjach bądź stołówkach. Na dodatek, postać obierana jest sporo przyjemniejsza. Maszyna z wykorzystaniem wody, którą wcześniej wlewa się do specjalnego zbiornika, mechanicznie usuwa skórkę z ziemniaka i woda, która przepływa przez urządzenie, myje każde zabrudzenia.

W drugiej kolejności – domowe obieraczki

Elektryczne obieraczki do ziemniaków można kupić już w marketach za ok. 100 albo 200 zł. Ogół zależy od tego, do jakich porcji i do jakiego miejsca jest nam dany sprzęt konieczny. Domową elektroniczną obieraczkę do ziemniaków od rzetelnych fabrykantów jesteśmy w stanie kupić już za 400 zł. Świetnie sprawdza się przy obieraniu młodych, świeżych ziemniaków. To niezwykła wygoda dla każdej pani domu a także możliwość zaoszczędzenia czasu w kuchni.

Po trzecie – sprzęt gastronomiczny

Z kolei, do lokali gastronomicznych idealny będzie większy a także bardziej produktywny sprzęt. Przykładowa obieraczka do ziemniaków do restauracji jest w stanie posiadać objętość ok. 6 kg oraz zdolność produkcyjną 100 kg/h. Tego rodzaju wyposażenie może kosztować parę tysięcy złotych, jednak w lokalizacjach, w których serwowane są duże liczby dań – jest on konieczny. Skóra oddzielona od ziemniaków jest nader cienka, co oznacza że lokal nie traci na wartości produktu – co także jest bardzo ważne.

Wraz z rozwojem techniki, wskazane jest zainwestować w tego typu przyrząd do każdej kuchni. Wskazane jest wprawdzie pamiętać, by taki sprzęt był od wypróbowanych fabrykantów, u których mamy gwarancję niezawodności i solidności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *